Sıkça Sorulan Sorular

Her insanın uyku alışkanlıkları ve konfor beklentileri farklıdır. Doğru yatağı seçmek için, kilon, boyun, en rahat ettiğiniz uyku pozisyonunuz, partneriniz ile aranızdaki kilo farkı, konfor beklentileriniz, vücut ısılarınız gibi pek çok farklı kriteri göz önünde bulundurup beraber değerlendirmeniz, bu kriterlerin yatak seçiminde neyi nasıl etkilediğini anlayıp yatağınızı tüm bu verilere göre seçmeniz gerekiyor. Bunun haricinde yatak markalarında herkesin kullanmayı tercih ettiği farklı ham maddeler ve yatak tipleri mevcut. Sizin için doğru yatağı bulmak bu kadar yorucu olmamalı. Bu sebeple yıllardır yatak üretiminde her ham maddeyi deneyimlemiş üretici bir firma olarak yataklarımızda en doğru ürün olduğuna inandığımız doğal lateks kullanmayı tercih ettik. Sahip olduğumuz deneyimimiz ve teknolojik altyapımız ile uyku testimiz üzerinden size sorduğumuz bir kaç doğru soru sizin ve partnerinizin gerçek ihtiyaçlarını anlamamıza ve yatağınızı bu doğrultuda tasarlamamıza imkan tanıyor.

Yatağınızın sizin için doğru olup olmadığını anlamak için ise üzerinde en az 2-3 hafta uyumalısınız. Bu sürenin sonunda vücudunuz yatağınızın yapısına ve sertliğine alışmış olacaktır. Dikkat etmeniz en önemli nokta yatakta az dönüyor olmanız ve yattığınız pozisyonda uyanıyor olmanızdır. 

Geleneksel yatak mağazaları, satın almadan önce yatağınızı denemeniz gerektiğini söylüyorlar ancak bu deneme mağaza ışıkları altında, satışcı başınızda beklerken, kıyafetiniz ve ayakkabılarınızla daha önce birçok kişinin yatıp denediği bir yatağa yatarak yapıyorsunuz. Üstelik 3 dakikada bir yataktan diğerine geçerek hangisinin daha rahat olduğuna karar vermeye çalışıyorsunuz.

100 gece deneme süresi bizim bu soruna bulduğumuz çözümün cevabı. Yeni bir yatak aldığınızda yatağa alışma süreci en az 15-20 gündür. Bu yüzden bize göre mağazada yatak denemek her zaman doğru yatağı seçmenizi sağlayamıyor. Bunun yerine biz size özel ürettiğimiz yatağınızı evine gönderiyoruz. Uyku testimize doğru cevapları verdiğiniz sürece size özel olarak üretilecek yatağınızdan %95 memnun kalacağına eminiz. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde 100 gece deneme süresi içinde ücretsiz değişim/iade hakkınız bulunuyor. 

Yeni bir yatak aldığınızda yatağa alışma süreci en az 15-20 gündür. Bu yüzden bize göre mağazada yatak denemek her zaman doğru yatağı seçmenizi sağlayamıyor. Bunun yerine biz size özel ürettiğimiz yatağınızı evine gönderiyoruz. Uyku testimize doğru cevapları verdiğiniz sürece size özel olarak üretilecek yatağınızdan %95 memnun kalacağına eminiz. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde 100 gece deneme süresi içinde ücretsiz değişim/iade hakkınız bulunuyor. Sizden tek beklentimiz bu alışma süreci olan 30 günlük kullanım süresini tamamlamanız. 30. günün sonunda hala alışamadığınızı düşünüyorsanız, hemen ücretsiz değişim/iade sürecini başlatabilirsiniz. Eğer 30 günlük kullanım süresini tamalamadan değiştirmek isterseniz, %25’lik bir kesinti ile yine iade sürecini tamamlayabilirsiniz. 

Geleneksel yatak mağazalarını dolaştığınızda kafanızın karışması çok normal. Daha önce duymadığınız birçok farklı malzeme ve modelle karşılaşıyor, yeni kavramları duyuyorsunuz; yaylı, yaysız, visco, lateks. Biz ise size geleneksel yatak mağazalarından farklı bir deneyim sunuyoruz. Yatağınızı sizden aldığımız bilgilerle, size özel olarak tasarlıyoruz. Hatta farklı konfor anlayışları ve beklentileri olan çiftlere sağı/solu farklı sertlikte olan yataklar üretiyoruz. Ürettiğimiz yataklar ise hibrit. Hibrit yatak genelde yatakta tek başına kullanılabilen bir ana malzemenin başka bir ana malzeme ile bir arada kullanılmasına deniyor. Bizim hibrit modelimiz ise %100 doğal lateks ve torba yaydan oluşuyor, yani uyku testinizin sonucu ne olursa olsun sizin yatağınızda 5cm’lik %100 doğal lateks ve torba yaydan üretiliyor. Kişiselleştirmeyi sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlediğimiz farklı destek süngerleri ve farklı sıklıktaki torba yay sistemi ve farklı sertlik dereceleri olan doğal lateksler ile gerçekleştiriyoruz.

Siz nasıl isterseniz öyle hissettiriyor. Uyku testimiz aracılığı ile size bir kaç özel soru sormamızın sebebi de bu. Sizin istediğiniz yumuşaklık – sertliği, vücudunuzun ihtiyacı olan destekten ödün vermeden size hissettirmek tek amacımız. 

Farklı konfor beklentileri olan çiftler için ise yatağın iki tarafını farklı tasarlayabiliyoruz.

Uniq kişiye özel lateks yatak tek taraflıdır, dolayısıyla hiçbir zaman yatağınızı çevirmenize yada ters düz etmenize gerek yoktur.

Yatağınızda kullanılan Tencel kumaş fermuarlı bir kılıftır. Bu kılıfı kolayca çıkartıp çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Örme ve pamuk kumaş olduğu için 30 derecede yıkamanızı tavsiye ederiz, kuruduktan sonra rahatça tekrar yatağa geçirebilirsiniz. Çıkmayan bir leke olursa bize bilgi vermeniz durumunda size hemen yeni bir kılıf yollayabiliriz.

Yataklarımızı medikal durumlar için özel üretilen hareketli baza ile kullanıma uygundur. Size yatağınızı tasarlamadan önce doktorunuzun tavsiyesine göre hareket etmemiz daha doğru olacaktır.

Yıllardır yatak üretiminden kazandığımız deneyimi teknoloji ile harmanladık ve sonucunda Sui Sleep Uyku Testini yarattık. 1-2 dakikanızı ayırarak uyku alışkanlıklarınız ve fiziksel özellikleriniz ile ilgili sorulara verdiğiniz cevaplar doğrultusunda yatağınız tasarlanıyor.  Sui Sleep yataklarında ana malzeme olarak %100 doğal lateks, torba yay, ve farklı dansitelerde destek süngerleri kullanıyoruz. Kilo, uyku pozisyonu, ağrı, terleme gibi sorulara verdiğiniz cevaplara göre algoritma sizin için bu ana malzemelerin dansitesini ve sıklığını belirliyor. Siz testi tamamladığınızda ise bizim elimize size özel tasarlanan yatağın sertlik, destek ve konfor katmanları ile ilgili detaylar geçiyor.

Sui Sleep tamamen kişiye özel bir deneyim sunduğu için testi çözmeniz gerekiyor. Daha önce bizden yatak aldıysanız ve aynı yataktan tekrar sipariş vermek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Yataklarımızda kullandığımız lateks ham maddesi Belçika'lı Latexco firmasından ithal edilmektedir. Lateks kauçuk ağacının öz sütünün toplanıp, özel kalıplarda fırınlanarak üretilmektedir. Blok lateks yataklarda lateks dışında bir hammadde kullanılmaz. 

Doa blok lateks yatağımız Latexco ve Münih Ergonomi Enstitüsü ortak çalışmaları ile vücudun her bölgesine doğru desteği sunmak için 7 zonlu olarak tasarlanmıştır.

Kullandığımız lateksler Latexco firmasının sertikalarına sahip %100 doğal ürünlerdir. Ürün sayfalarında bulunan sertifikalar alt menülerinden detaylı inceleyebilirsiniz.

Doa blok lateks 7 zonlu yapısıyla vücudun yatağa baskı yapan her bölgesini optimum seviyede destekleyerek rahatlatır. Blok lateks yatağın içine gömülmezsiniz. Diğer yatakların aksine gömülme hissi yerine yukarıya doğru bir destek hissedersiniz. Kilonuza göre orta sert veya orta yumuşak modeli tercih edebilirsiniz. 
Blok lateks yatağın her iki yüzü de kullanılabilir. Uzun yıllar deforme olmayan en uzun ömürlü yataklardan biridir. Dilediğiniz zaman yatağı ters çevirebilirsiniz.
Yatağınızın kılıfı fermuarlıdır. Dilediğiniz zaman kolayca çıkarıp çamaşır makinasında 0 derecede yıkayabilirsiniz. Kılıfı yatağa tekrar geçirmeden önce lütfen kuruduğuna emin olunuz.
Evet, blok lateks yatağımız her hareketli baza ile kullanılabilir. Medikal durumlarda da tercih edilmektedir.

Bebeğinizin doğduğu günden itibaren 12 yaşına kadar kullanabilirsiniz. Bebeğinizin ilk 12 aylık döneminde yatağın sert sünger yüzeyi üste gelecek şekilde kullanmanız gerekiyor. Bebeğiniz 12 ayı tamamladıktan sonra ise yatağı ters çeviriyorsunuz ve lateks yüzey üste gelecek şekilde yatağı konumlandırıyorsunuz. Aldığınız yatak ölçüsüne göre çocuğunuz Twist’i uzun yıllar kullanabilir. 

Yatağın üzerinde Sui Sleep etiketi olan yüzey lateks yüzeydir. Yani 12 ay sonrası kullanım için uygun olan yüzey. Kılıfı çıkardığınızda ise lateks yüzey astar içerisinden delik delik olarak görünür. Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda lütfen bizimle iletişime geçin, size yardımcı olalım.

Twist yatağımızın nefes alabilen pamuklu kılıfı sıvı geçirmez özelliğe sahip değildir. Gramajı yüksek bir kumaş olduğu için ufak kazalarda sıvının yatağa geçmesini engeller ancak belli bir süre sıvı geçirmez alez ile kullanımını öneriyoruz.

Tabii ki, çamaşır makinasında 30 dereceyi geçmeden yıkayabilirsinız. Lütfen kılıfınızın tam olarak kuruduğuna emin olmadan yatağa geçirmeyiniz.

Evet, yatağınızı size teslim ettikten sonra 30 gecelik deneme süreniz başlar. Bu süre içinde ücretsiz / kesintisiz değişim ve iade hakkınız olur.

Bizimle info@suisleep.com veya 08503464246 numaralı telefondan iletişime geçip talebinizi belirtmeniz yeterli. Gerisini biz hızlıca organize ederiz. Sizin başka hiç bir şey yapmanıza gerek yok.

Evet tabii ki kullanabilirsin. Ölçünüzü belirtmeniz durumunda mobilyanıza özel şekilde üretim yapılır.

Hayır hiç bir şekilde zarar vermezsiniz. Yataklarımızda kullandığımız dayanıklı ve konforlu taşıyıcı katman sayesinde dilediğiniz zaman çocuğunun yanına yatıp, yatağın keyfini çıkartabilirsin. Ebeveyn/çocuk kullanımına uygundur.

Tüm ürünlerimiz 5 yıl garantilidir. Ürünler çökme, sarkma ve deformasyona karşı garantilidir. Yatağa geçebilecek sıvı ve benzeri ürünlerin yatağa verdiği zararlar kullanıcı hatası olarak kabul edilir ve garanti kapsamı dışında kalır.

Tabii ki verebilirsiniz. Termin süremiz değişmez. Sipariş tarihinden itibaren 1 hafta içinde yatağınızı kargoya teslim ederiz.

Elbette, sadece istediğiniz yüksekliğe göre fiyat farkı çıkabilir. Termin süresi yine değişmez.

İstanbul’da Bomonti’deki atölyemizde hem imalatı hem yataklarımızı hem de bizi yakından görebilirsiniz. Sadece gelmeden önce bizi arayıp randevu almanızı rica ediyoruz. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz pek çok bebek & çocuk mağazası mevcut:

İstanbul’da Kidsliving Etc, Nanu, Woody & Happy, Balhome Kids, Chocolate Kids, Sialdi, Mini Masif

Bursa’da, Kids & Nests, 10NNO

Antalya’da, Milk ve İzmir’de The Little Concept mağazalarında ürünlerimizi yakından görebilir siparişini bu mağazalardan da verebilirsiniz.

Dilediğiniz kadar bekletebilirsiniz.

İyzico ödeme sistemleri ile anlaşmalı olduğumuz için istediğiniz bankaya ait kredi kartınız ile dilediğiniz taksit sayısını seçerek güvenli şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Bunun dışında eft/havale tercih ederseniz site üzerinde bulunan canlı yardım ikonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Maalesef kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmuyor.

Yataklarımız oluşabilecek her türlü çökme ve sarkmaya karşı 5 yıl garantilidir. Yatağınız sağlam ve düz bir zeminde olduğu sürece bu garanti geçerlidir. Latalı baza kullanıyorsanız lataların sık olması ve aralarının 4 cm’den açık olmaması gerekmektedir. Sandıklı bazalarda bazayı fazla doldurmanız durumunda zeminde dengesizlik olması yatağa zarar verebilir. Yatağa sıcak ya da asitli sıvılar dökülmesi sonucunda oluşan zararlar garanti kapsamı dışında kalıyor.

Yatağınızı özel makinemiz ile presleyip vakumluyoruz. Daha sonra rulo halinde özel yatak taşıma çantasına koyup anlaşmalı kargo firmamıza teslim ediyoruz. Ürün çıkışı yapılınca size kargo bilgilerini de içeren detaylı bir e-posta yolluyoruz. Bu e-postada bulunan kargo takip numarası ile yatağınızın teslimat sürecini takip edebilirsiniz. Herhangi bir gecikme olması durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kargo için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Türkiye’nin her yerine kargo ücretsizdir.

Satın alma işleminizi tamamladıktan sonra 7 iş günü içinde yatağınızı üretip kargoya veriyoruz. Kargonuzun size ulaşması  İstanbul içinde 1-2, diğer şehirlerde 2-3 gün sürebiliyor. Herhangi bir gecikme olması durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tek kişilik modeller 18-22 kg, çift kişilik modeller ise 36-48 kg arası değişiyor.

Satın alma işleminizi tamamlarken not kısmına dilediğiniz tarihi girebilirsiniz. Üretim planı ve teslimat süreçleri verdiğiniz tarihe göre ayarlanacaktır.

UPS ve DHL Express ile yurtdışına da gönderim yapabiliyoruz. Ancak kargo ücreti size ait oluyor. Bu konuda bizimle iletişime geçerseniz, bulunduğunuz ülkeye göre kargo fiyatını öğrenebilirsiniz.

Yatağınız özel taşıma çantasında evinize teslim edildiğinde yatağı çantadan çıkarmadan önce yatak odasına götürmeniz gerekiyor. Yatak çift kişilik ise bir arkadaşınızdan ya da eşinizden yardım almanızı tavsiye ederiz. Daha sonra yatağı çantasından çıkarıyorsunuz. Rulo şeklinde sarılı olan yatağı bazanın üstüne koyuyorsunuz ve kutudan çıkan özel bıçak ile naylon ambalajı açıyorsunuz. Ambalajı açtıktan sonra yatak yavaşça formunu bulmaya başlayacak. 10-15 dakika içinde gerçek formunu bulduktan sonra kullanıma hazır hale gelecektir.

Evinizde bir tadilat varsa ev temizliği bitene kadar yatağınızı çantasından çıkarmamanızı öneriyoruz. Yatak sarılı vakumlu halde 4 ay bekletilebilir.

Standart teslimat şeklinde böyle bir hizmetimiz yok. Yatağımız sağlıklı her insanın tek başına kurulumunu yapabileceği şekilde teslim ediliyor. Ancak özel bir durumunuz var ise lütfen sipariş sırasında belirtiniz. İstanbul sınırları içinde size yardımcı olabiliriz.

Ürününüzden memnun kalmazsanız iade ve değişim sayfasındaki formu doldurmanız yeterlidir. İade işlemi başladıktan sonra tarafınıza iade süreci ile ilgili yönergeleri gönderiyoruz. Ürün bize ulaştıktan sonra kontrolleri yapılıp herhangi bir kullanıcı hatası bulunmaz ise para iadeniz ödeme şeklinize göre kartınıza ya da hesabınıza aynı hafta içerisinde yapılıyor.