Paket Yaylı Yatak Nedir? Diğerlerinden Farkı Ne?

Paket Yaylı Yatak Nedir? Diğerlerinden Farkı Ne?

Ortalama insan ömrünün 3’te 1’inin uykuda geçmesi, geçirilen süre kadar o sürenin kaliteli olup olmaması konusunu da önemli kılıyor. Uykuda geçirilen sürenin kalitesi de pek tabii kendiniz için doğru ve sağlıklı bir yatakta yatmanızla sağlanıyor. Sağlıklı ve rahat uyku için öncelikle neye ihtiyacın olduğunu belirlemelisin. İhtiyaçlar doğrultusunda kendin için en uygun yatağı belirledikten sonra gün içerisindeki performansının çok daha iyi olduğunu hissedeceksin.

 

Yataklar, yaylı ve yaysız olmak üzere ikiye ayrılır. Yaysız yataklar biraz daha sert ve pasif olabilirken, yaylı yataklarda desteği daha çok hisseder ve daha rahat hareket edersin. Omurgaya destek vermek ve yatağa esneklik kazandırmak için, çelik yay mekanizması kullanılan yataklar yaylı ve paket yaylı yatak şeklinde isimlendirilir. Eski yay sistemlerinde çelik yayların arasına deformasyonu engellemek ve konforu artırmak amacıyla destek süngerleri konulur ve yatağın sertliği arttırılırdı. Ancak yatak sertleştikçe ortopedisi artmaz. Ortopedi yatakla ilgili değil senin vücudunla ilgili. Piyasada sıkça kullanılan ortopedik yatak aslında bir kalıptan ibaret. Ortopedi vücuda uygun olan ve vücut yapına uyumlu olan anlamına geliyor. Sui yatakları sana özel üretildiği için doğal olarak ortopedik oluyor.

Pocket Yay - Torba Yay Sistemi Nedir?

Pocket yay (torba yay) sisteminde üretilecek yatağın sertliğine göre farklı çaptaki teller tek tek kumaş kaplanarak birbirinden bağımsız halde paketlenir. Vücudun 5 ayrı noktası için dizilmiş farklı çaptaki teller ve farklı sertlikteki zone yaylar ile vücudun birçok noktasına farklı basınç uygulanır. Pocket yay sistemi bağımsız çalışan bir sistem olduğu için çiftler yatakta birbirlerinin hareketlerini hissetmezler. Ayrıca pocket yaylı yatak sisteminde yatağın belirli bölgelerine farklı sertlikte pocket yay kullanıldığı için bel, boyun, sırt ve kalça gibi noktalara gereken farklı destek sağlanır. Böylece vücudun hangi pozisyonda yatarsan yat doğru desteği almaya devam eder. Torba yay sistemi ayrıca yeni bir teknoloji olduğu için eski yataklara göre çok daha sessiz, konforlu ve uzun ömürlüdür.

SuiSleep'te tüm yetişkin yatakları torba yaylı olarak üretilir. SuiSleep uyku testi sayesinde uyku alışkanlıkların SuiSleep yatağının reçetesinde kullanılır ve sana en uygun yatak özel olarak üretilir. Sana en uygun yatak için: 

 

 
Önceki yazıya git Sonraki yazıya git